5de editie sleepbootdagen
De vijfde editie van de Nijkerkse Sleepbootdagen in de havenkom wordt gehouden op 3 en 4 september. Er zijn al ruim 40 historische boten aangemeld. Burgemeester G. Renkema verricht vrijdag om 11.00 uur de opening.
Vrijdag 3 september komen verspreid over de dag de sleepboten aan. Zaterdag 4 september zijn de deelnemende boten te bewonderen en is er een markt rond de havenkom. Frits Amusement richt een tent en een terras in langs de havenkom. Van 11.00 tot 12.30 uur zijn er optreden van het Nijkerks Stedelijk Fanfare Corps en demonstraties van de brandweer. Herman Heimensen en Dirk Boterenbrood laten hun ééncilinder gloeikop Kromhout motoren (uit een gemaal en een schip) draaien. Jan van de Kamp demonstreert zijn graanmolen uit 1938, een Karnton en twee Deutz motoren. Ton Kuyer uit Nijkerk zorgt voor een oldtimershow en de Vaargroep Harderwijk laat in een basin zeil- en elektroscheepsmodellen zien die radiografisch bestuurd worden. De Edesche Folkloregroep Felue demonstreert enkele oude ambachten. Kinderen worden geschminkt door vrijwilligers van het Vakantiespektakel. ’s Middags zijn er demonstraties van de Common Country Dancers uit Achterveld, optredens van twee shantykoren en optredens van doedelzakspeler.
Op de havenmarkt kunnen verenigingen, organisaties en particulieren zich promoten. Aanmeling: Evert van der Horst jr., tel. 06-12101043 of: via nijkerkse-sleepbootdagen@live.nl